פגיעה מינית בגברים

גברים נפגעים מינית על ידי גברים ונשים כילדים, נערים ובוגרים. גבר שנפגע מינית חווה בושה עמוקה, אשמה, שיתוק והסתרה. הוא תופס עצמו ככישלון, גם אם נפגע כילד. לפגיעה אין השפעה על ההעדפה המינית ואינה מעידה על נטייה מינית, אך היא יוצרת בלבול עמוק בזהות. גם בחוויה קשה מאוד, טראומטית מפחידה וכואבת, עדיין יתכן שתהיה לנפגע עירור גופני ורגשי. מצב זה יוצר בלבול גדול והפוגע משתמש בבלבול זה לפתות ולבלבל את הנפגע. הנפגע חושב שאולי הפוגע צודק, במיוחד כשיש הנאה מינית, במיוחד כשיש קונטקסט של רוך, אינטימיות. באותו רגע הילד יכול להרגיש נבחר, אהוב, ייחודי. ההנאה מתורגמת לרגשות אשמה ובושה עמוקים.

הנפגע לעתים מגיע שוב ושוב לזירת האירוע עקב איומים, בדידות או פיתוי של הפוגע. לא תמיד הנפגע מבין שהוא נפגע, לעתים לגמרה שוכח. כמבוגר, כאקטיבי ביחסי מין הוא מרגיש תוקף וכפאסיבי – מרגיש כקרבן. הוא עלול להזדהות עם התוקפן, מנסה לתקוף ולהשיג כיבושים והתנהגות מינית קומפולסיבית כדי לשקם את גבריותו.

האם נשים יכולות לפגוע?

גם נשים, אמהות ובנות זוג עלולות לפגוע מינית – ביצירת קרבה לא מותאמת, פתיינית וחודרנית.

טיפול בפגיעה מינית

ניתן ומומלץ לטפל בטראומה מינית. הטיפול כולל חיבור מחודש לכוחות ולגוף תוך ביסוס הביטחון האישי, עיבוד של חוויות טראומטיות והבנת השפעתן על חיי המטופל וחיבור מחודש לאנשים, בקשרים קרובים, חבריים, משפחתיים וקשרי עבודה.